איך לפרסם ולשווק את העסק בימי מלחמה וחירום?

איך אנחנו כבעלי עסקים ומנהלים יכולים וצריכים להתנהל בתקופה הזאת גם כדי לשמור על מטה לחמנו, 

ולא פחות חשוב, להישאר בעשיה ולשמור על שפיות.

אז כמו לרובכם, גם הפעילות בעסק שלי כמעט עצרה מלכת.

כי מי רוצה לשווק ולפרסם כשהמדינה בוערת ואנשים אבדו כל כך הרבה?

איך אפשר לחשוב בצורה פרקטית כשהנפש פצועה ומדממת?

איך אפשר לבקש כסף על השירותים שלנו כשכולם סביבנו מתנדבים ותורמים מזמנם וממרצם? 

מדובר בהחלט על סוגיות חשובות והגיוניות שגם אני באופן אישי עוסק בהן.

אז מה כן אפשר לעשות בימים טרופים אלה?

איך כן אפשר לחזק את העסק שלנו?

מה מותר ומה אסור בכל הקשור לפרסום ושיווק?

אנסה לענות .

  1.  גם אם אין לכם חשק לשווק, נצלו את הזמן שהתפנה לטובת כתיבת תכנים ומחשבות. אם זה לשפר את התוכן באתר, לתכנן תוכניות עתידיות, לייצר מלאי של מאמרים וסרטונים. אפשר לפרסם טיפים שיסייעו לעוקבים שלכם להתמודד עם המצב ולשפר אותו וסתם לשתף במחשבותיכם/ן.
  2. נסו ללמוד כל יום משהו קטן הקשור בתחום עיסוקכם. במקום לבהות בטלוויזיה, לגלול בפיד ולהתעצב. כנסו ליו טיוב או כל מקור מידע רלוונטי אחר וחפשו תכנים שיכולים לעזור ולקדם אתכם ואת העסק שלכם
  3. שמרו על קשר עם הלקוחות/ ספקים שלכם. גם הם בדיוק כמוכם נמצאים במצב נפשי רגיש ולפעמים שיחת עידוד קטנה, עצה טובה ועצם גילוי האמפטיה יכולים לעשות פלאים ולשפר את מצב הרוח.
  4. יש כאן הזדמנות לעצור ולעשות רגע חושבים. אולי הגיע הזמן לבנות אתר חדש, לקחת חברת ייעוץ, או להחליף/ לצרף עובדים ו/ או ספקים.
  5. איך בכל זאת לשווק ולפרסם? ראשית, חלק נכבד מהניצחון וההתאוששות שלנו יהיה שמירה על חוסנה הכלכלי של המדינה וזה יקרה רק אם נחזור לשגרת עבודה ובעלי עסקים ועובדים לא יקרסו כלכלית. לכן אין לנו ברירה אמיתית אלא לחזור לשווק ולפרסם.  אז נכון, זה אולי לא הזמן לפרסם חופשה חלומית בטוסקנה, או מבצע חיסול חד פעמי. אבל אם תפרסמו שאתם נותנים 50% הנחה למשפחות שפונו על טיפול/ שרות כלשהו, או משלוח חינם ליישובי הדרום/ צפון, או שאתם מעניקים אימון/ סדנא חינם לתושבי השכונה או היישוב שלכם, אני בטוח שתקבלו פידבקים חיוביים וביום שאחרי יזכרו אתכם לטובה.
  6. אם העסק שלם בנוי על לידים נכנסים וגם אם אין לכם מצב רוח וחשק לעשות טלפונים (מובן) זה הזמן לפתוח או לחזק את הקמפיין שלכם בגוגל. לגוגל נכנסים אנשים שמחפשים את המוצר/ שירות כך שהפרסום בפלטפורמה פחות צורם מפרסום ברשתות. אפשרות נוספת, היא קמפיין רימרקטינג הפונה אך ורק למי שביקרו באתר שלכם. במידה והשרות שלכם לא דחוף או מידי, תמיד תוכלו לחזור אליהם מאוחר יותר. אבל חשוב לשמור על רצף גם אם הוא איטי מהרגיל
  7. מבחינת ניסוח הטקסטים. במידה ותחזרו לפרסם ברשתות הייתי ממליץ להיות קורקטי ופחות כיפי ונוצץ. לא חייב אבל במידה ואפשר, כדאי להביע הזדהות עם המצב לפני קידום המסרים, שגם אותם כדאי למתן.

בפן האישי, הייתי ממליץ לכל מי שיכולים וזמנם מאפשר להם ולהן, להתנדב

לא חשוב אם זה לשמור על הילדים של השכנה שבעלה במילואים, לבשל למשפחות וחיילים, לתרום כמה שקלים או להתנדב לאחת מהעמותות שעושות עבודת קודש . מניסיון, להיות עסוק בעשיה חיובית וחשובה, ולהיות מוקף באנשים מדהימים ממלאה אותי תקווה לעתיד טוב יותר.

שתפו את הפוסט